Соопштенија

Пази се од Coinrule Web3 измама

Заштитете се од лажни веб-страници Во светот на криптовалутите што брзо се развива, измамите стануваат сè пософистицирани. Една посебна закана што Coinrule корисниците треба да бидат свесни за појавата на лажни веб-страници кои имитираат на нашата платформа. Овие малициозни сајтови, често користат имиња како „Coinrule-web3“, се дизајнирани да ги измамат и искористат несудените корисници. Оваа статија има за цел да ја подигне свеста и да обезбеди суштински совети кои ќе ви помогнат да останете безбедни. Што е Coinrule Web3 измама? На…

продолжи да читаш

Крипто автоматско тргување

Од меурчиња од ехо

Echo Bubble не е концепт познат на традиционалните финансиски трговци. Во Crypto, концептот беше популаризиран од познатиот трговец познат како GCR. Тоа е идејата дека мини-балон „ечи“ на претходниот голем меур во наредниот временски период. Во 2019 година, крипто пазарите забележаа краткотраен ехо балон што го следеше релито во 2017 година. Со оглед на тоа колку огромен порасна пазарот во 2021 година, многу трговци очекуваа значителен меур од ехо. Многумина очекуваа ехо меур во…

продолжи да читаш

Крипто автоматско тргување

Автоматското тргување на ByBit Futures сега е во живо Coinrule

Возбудени сме да го објавиме тоа Coinrule има интегрирана поддршка за Bybit Futures, подобрувајќи ги понудите на нашата платформа и давајќи им на нашите корисници уште поголема флексибилност за ефикасно да ги автоматизираат нивните стратегии за тргување со фјучерси. За што значи ова Coinrule Корисници? Тргување со потпора: Поддршката на Bybit Futures воведува една од најголемите берзи за тргување со потпора Coinrule корисници, овозможувајќи им да контролираат поголеми позиции со помал капитал. Тргувањето со потпора може да го засили профитот и Coinrule корисниците сега можат да истражуваат…

продолжи да читаш

Крипто автоматско тргување

Нахакан Отклучува

Еден ден во крипто може да биде како една недела во „нормалниот живот“. Откако последен пат ја напишавме оваа колумна, ДИК одобри ETH ETF. Првиот голем предлог-закон за регулирање на Crypto, познат како FIT21, помина низ Конгресот со двопартиска поддршка. Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп почна да прима донации во криптовалути и јавно изрази поддршка за индустријата. Администрацијата на претседателот Бајден, загрижена да ги отуѓи про-крипто гласачите без очигледна добивка, брзо го следеше примерот…

продолжи да читаш

Трговија со ботки Совети за трговија

Што е зуи за Web3 домените?

Web3 (или веб-страницата за доверба за читање-пишување) е третата верзија на Интернет, напојувана со технологија за паметни договори, криптовалути, NFT и блокчејн за да се создаде децентрализирана веб-локација. Не е централно контролиран, туку дистрибуиран преку мрежа од компјутери, што го прави поотпорен и побезбеден. Децентрализираниот веб, исто така, воведува имиња на домени кои се различни од традиционалниот систем за имиња на домени. Тие се DNS-адреси базирани на блокчејн кои им овозможуваат на корисниците да креираат и управуваат со персонализирани домени.…

продолжи да читаш

NFT

Дискутирани игри NFT

Што се игрите NFT? NFT создадоа возбудлив нов тренд во блокчејн и крипто просторот. NFT-и во рана фаза доведоа до развој на NFT игри и игри за играње за заработка. Game-Fi е нова област која ги комбинира финансиите и игрите за да обезбеди можности за заработка преку играње игри. Со NFT, постојат повеќе начини за заработка. Традиционалниот модел на заработка преку игри вклучува наоѓање, одгледување или освојување на ретки колекционерски предмети. Сепак, играчите имаат…

продолжи да читаш

Крипто автоматско тргување

Законодавците се обединуваат

Неколку недели ограничена нестабилност и опсег помеѓу 60 и 67 илјади долари за Биткоин ги држат трговците во неизвесност. Ова беше добро опфатено со неколку дена со релативно ниски приливи/одливи во Bitcoin ETF во текот на минатата недела. Сепак, се чини дека трендот се сврте бидејќи оваа недела забележаа приливи од 726 милиони долари досега. Во време на мала цена, трговците со крипто имаат тенденција да станат макроекономисти и читатели на усни на Федералните резерви. Една тема…

продолжи да читаш

Совети за трговија

Тргување со крипто скалп: Основи

Тргувањето со скалпот е познато и како „скалпирање“ и тоа е техника на крипто тргување што ви овозможува постојано да заработувате профит во краток временски период. Тргувањето со скалпот, познато и како скалпирање, е популарна стратегија за тргување со криптовалути. Ја користи нестабилноста на пазарот на крипто за да генерира редовни краткорочни профити. Трговците со скалп се познати и како скалпери. Тие се обидуваат да профитираат од малите флуктуации на цените. Главната цел на стратегијата е да се направи…

продолжи да читаш

Крипто автоматско тргување

Слаби раце

Откако во март се собраа до нов биткоин на сите времиња, пазарите изгледаа без динамика со недели. Новите катализатори како што е одобрението на Ethereum ETF изгледаат многу малку веројатни. Лансирањето на нови Bitcoin и Ethereum ETF во Хонг Конг не привлече значајни количини. Многу очекуваното објавување на токенот Eigenlayer во екосистемот Ethereum доведе до повеќе разочарување отколку возбуда. Во надолна линија, зголемувањето на мерките на американската влада против технологијата за крипто приватност и децентрализираните финансии…

продолжи да читаш

Крипто автоматско тргување

Ден на руните

Кога го читате ова, четвртото преполовување на Биткоин е неизбежно. Наградата што ќе ја добиваат рударите за секој блок на секои 10 минути ќе се намали од 6.25 биткоини на 3.125 биткоини. Преполовувањето на биткоинот ќе резултира со намалување на годишната понуда на Биткоин од 1.6% на 0.8%. Но, ова преполовување, исто така, ќе донесе лансирање на високоочекуваниот протокол и стандардот „Руни“ на Bitcoin Token. Руни овозможува создавање и тргување со алткоини на Биткоин. За разлика од Редните, кои во суштина се…

продолжи да читаш