Совршено решение за ефикасно тргување со DCR на Binance

Надминете ги движењата на пазарот, автоматска размена на Binance и тргувајте со DCR како професионален трговец. Не е потребно кодирање.

Coinrule Крипто табла
Избрана На
Работи со првите 10
најдобрите Размени
воено-одделение
Безбедност и шифрирање
Повратните информации од корисниците се вклучени Coinrule Алатка за автоматско тргување
„Толку корисна алатка, би сакал да ја открив порано“.
Означи

Изградете автоматски бот, веднаш

Coinrule го прави автоматскиот систем за тргување флексибилен како IFTTT. Секој инвеститор ќе може брзо да воспостави сопствен систем без вештини за кодирање. Флексибилна и моќна платформа ќе одговара на потребите на кој било трговец со крипто, така што веќе нема да пропушти профит на трговската подлога.

Започнете да создавате правило

Изведба на правилата за тестирање на историски податоци

ПОЧЕТНА ИЗНОС
ДОЛЖИНА НА ИНВЕСТИЦИЈАТА
$1750 . 00

Тестирајте ја вашата стратегија

Безбедно управувајте со Binance

Можете лесно да се справите во секое време со вашите автоматизирани стратегии од унифицирана контролна табла поврзана со Binance и таму ќе ги прегледате сите релевантни карактеристики за вашиот создавач на крипто стратегија. Имате целосна контрола врз вашите чувари, Coinrule нема дозвола да ви ги одземе криптовалутите од вашата размена. Вашата безбедност е наш врвен ранг!

Започнете да создавате правило

Создадете своја сопствена трговска машина и tradeDCR

Управувајте со нашата Демо размена со виртуелни монети за безбедно да ги тестирате вашите автоматски стратегии во вистински пазарни настани без ризик за вашето поседување. Можете да го планирате вашиот нов трговски систем за да го направите помоќен. Условите на пазарот често се развиваат, така што приврзаноста е важна обврска и Coirule е посветена да ги исполни највисоките барања на секој инвеститор.

Започнете да создавате правило

Дизајнирајте автоматски занаети врз основа на мејнстрим индикатори

Decred има многу извонреден патоказ за 2019 година, соопштенијата за печатот може да се објавуваат секој ден и цената може да се движи кога најмалку очекувате бидејќи Binance работи 24/7. Автоматските системи за тргување ви овозможуваат да ја искористите секоја можност без да игнорирате ниту една трговија. Креирајте автоматски правила со Coinrule сега!

Активирајте стратегии кога се менува пазарот на алткоин Врз основа на најперспективните индикатори
Нема вклучен код Едноставно како IFTTT
Управувајте со инвестициската динамика Максимизирајте го профитот

Започнете да создавате трговски системи веднаш

Добијте бесплатни сигнали за тргување, плански правила и управувајте со вашата распределба за 30 дена бесплатно.

Поддржани размени

Binance Coinbase Kraken Окекс Bitpanda