Тргувајте со Cardano ADA на HitBTC

Развијте ја вашата стратегија и оставете ја да работи за вас, на HitBTC и многу други.

Coinrule Crypto Dashboard
Избрана На
Работи со првите 10
популарни Размени
воено-одделение
Безбедност и шифрирање
User Feedback on Coinrule Automatic Trading Tool
"Coinrule е паметен асистент кој им дозволува на трговците со криптовалути да градат алатки за тргување без да мора да програмираат ниту една линија код.
Симон

Моделирајте корисен автоматски систем за тргување

Coinrule го нуди најефективниот и најпријателскиот автоматизиран робот за тргување. Со Coinrule можете да изградите сопствен метод на тргување базиран на ADA и да дозволите да работи автоматски на најчестите крипто-размени како HitBTC. Тоа е Ако-Ова-Тогаш-Тоа за автоматско тргување што ви дозволува да искористите многу можности на пазарот.

Креирај Бот

Изведба на правилата за тестирање на историски податоци

ПОЧЕТНА ИЗНОС
ДОЛЖИНА НА ИНВЕСТИЦИЈАТА
$ 1750 . 00

Тестирајте го вашиот трговски систем

Безбедно купувајте/продавајте на HitBTC

Coinrule ги задоволува барањата на многу видови инвеститори и трговци. Лесно тестирајте и стартувајте го вашето автоматско тргување за неколку минути на HitBTC. Едноставно поставете ги вашите нарачки, заштитете го вашето портфолио и победи го пазарот без да изгубите ниту една можност.

Креирај Бот

Планирајте го вашиот сопствен трговски систем и купувајте и продавајте АДА

Дури и во периоди на ниска нестабилност на пазарот, некои алткоини сè уште можат да покажат мерка на нестабилност што може да овозможи профитабилни можности. Купете ги монетите што паѓаат и продавајте ги оние што се појавуваат, можете да ги искористите овие движења на пазарот со извршување на вашите нарачки користејќи правило за тргување. нарачките вашиот крипто капитал никогаш не бил толку моментален!

Креирај Бот

Изградете правила врз основа на безбедни индикатори

Некогаш сте се запрашале како да се автоматизира вашиот нов систем за тргување, но немате кодирање искуства? Coinrule се заснова на режимот Ако-Ова-Тогаш-Тоа, испорачуваме апликација погодна за корисниците и многу модели кои ќе ви овозможат да го развиете вашиот прв план за тргување на HitBTC.

Активирајте роботи кога се менува крипто просторот Врз основа на најперспективните индикатори
Не е потребен код Едноставно како IFTTT
Управувајте со промените на пазарот Максимизирајте го профитот

Започнете со создавање нарачки сега

Добијте бесплатни сигнали за тргување, развивајте стратегии и управувајте со вашите монети 30 дена бесплатно.

Поддржани размени

Binance Coinbase Kraken Okex Bitpanda