Пумпајте одлични монети како ICX на HitBTC користејќи автоматска размена

Шампион на крипто-пазарот, автоматска размена на HitBTC и ефикасно тргувајте со ICX. Не е потребно кодирање.

Coinrule Crypto Dashboard
Избрана На
Работи со првите 10
безбедно Размени
воено-одделение
Безбедност и шифрирање
User Feedback on Coinrule Automatic Trading Tool
"Coinrule е најдобар асистент кој им помага на трговците со криптовалути да изградат машини за тргување без да мора да дефинираат ниту една линија на код.
Jon

Изградете ефективно правило за тргување

Coinrule ги претставува најмоќните и најпогодни за корисниците crypto trading bot. Со Coinrule можете да започнете сопствено правило засновано на ICX и да дозволите да работи автоматски на различни крипто-размени како HitBTC. Тоа е Ако-Ова-Тогаш-Тоа за системи за автоматско тргување што ви овозможува да ги искористите сите можности на пазарот.

Изградете правила

Изведба на правилата за тестирање на историски податоци

ПОЧЕТНА ИЗНОС
ДОЛЖИНА НА ИНВЕСТИЦИЈАТА
$1750 . 00

Тестирајте ја вашата автоматска трговија

Безбедно купувајте/продавајте на HitBTC

Coinrule ги исполнува итните потреби на мешаните типови на инвеститори и трговци. Лесно тестирајте и стартувајте го вашето автоматско тргување за неколку минути на HitBTC. Едноставно земете профит, заштитете го вашето портфолио и надминете го пазарот без да испуштите ниту една можност.

Изградете правила

Создадете своја сопствена стратегија за тргување и купувајте и продавајте ICX

Дури и во сезони на ниска нестабилност на пазарот, некои алткоини сè уште можат да бидат дел од еден вид нестабилност што може да понуди значителни можности. Купете ги монетите што се лизгаат и продавајте ги тие што пумпаат, можете да ги искористите овие варијации со извршување на вашите нарачки со помош на бот за тргување. Контролирањето на вашиот крипто капитал никогаш не било толку флексибилно!

Изградете правила

Правила за дизајн врз основа на сигурни индикатори

Дали некогаш сте се запрашале како да ја роботизирате вашата трговска стратегија, но немате способности за кодирање? Coinrule се заснова на логиката Ако-Ова-Тогаш-Тоа, ви претставуваме кориснички интерфејс и многу шаблони кои ќе ви овозможат да ја извршите вашата прва стратегија на HitBTC.

Активирајте корелации кога се менува крипто просторот Врз основа на најперспективните индикатори
Не е потребен код Едноставно како IFTTT
Управувајте со пазарите во движење Максимизирајте го профитот

Започнете со креирање правила сега

Добијте бесплатни сигнали за тргување, одредувајте стратегии и управувајте со вашите монети 30 дена бесплатно.

Поддржани размени

Binance Coinbase Kraken Okex Bitpanda