Trade Verge XVG на Bitfinex

Развијте ја вашата нарачка и оставете ја да работи за вас, на Bitfinex и многу други.

Coinrule Crypto Dashboard
Избрана На
Работи со првите 10
Размени за воено одделение
најдобро
Безбедност и шифрирање
User Feedback on Coinrule Automatic Trading Tool
"Coinrule е најдобрата алатка која им дозволува на трговците со криптовалути да градат алатки за тргување без да мора да дефинираат ниту една линија на код.
Означи

Моделирајте крипто бот веднаш

Coinrule го нуди најефективниот и најпријателскиот автоматизиран робот за тргување. Со Coinrule можете да изградите сопствен метод за тргување базиран на XVG и да дозволите да работи автоматски на различни крипто-размени како Bitfinex. Тоа е Ако-Ова-Тогаш-Тоа за автоматско тргување што ви дозволува да управувате со многу можности на пазарот.

Креирај Бот

Изведба на правилата за тестирање на историски податоци

ПОЧЕТНА ИЗНОС
ДОЛЖИНА НА ИНВЕСТИЦИЈАТА
$ 1750 . 00

Тестирајте го вашето правило

Безбедно купувајте/продавајте на Bitfinex

Coinrule ги исполнува итните потреби на многу видови инвеститори и трговци. Лесно прегледајте го и стартувајте го вашето автоматско тргување за неколку минути на Bitfinex. Едноставно поставете ги вашите нарачки, заштитете го вашето портфолио и победи го пазарот без да изгубите ниту една можност.

Креирај Бот

Планирајте го вашиот сопствен трговски систем и купувајте и продавајте XVG

Дури и во периоди на ниска нестабилност на пазарот, некои алткоини сè уште можат да покажат мерка на нестабилност што може да овозможи профитабилни можности. Купете ги монетите што паѓаат и продавајте ги оние што паѓаат, можете да ги искористите овие варијации со извршување на вашите нарачки користејќи правило за автоматско тргување. Ракувањето со вашиот крипто капитал никогаш не било толку едноставно!

Креирај Бот

Изградете правила врз основа на најпознатите индикатори

Некогаш сте се запрашале како да се автоматизира вашиот нов систем за тргување, но немате кодирање искуства? Coinrule се заснова на Ако-Ова-Тогаш-Така начин, ние испорачуваме апликација погодна за корисниците и многу модели кои ќе ви овозможат да го развиете вашиот прв план за тргување на Bitfinex.

Активирајте роботи кога ќе се промени динамиката на пазарот Врз основа на најперспективните индикатори
Не е потребен код Едноставно како IFTTT
Управувајте со промените на пазарот Максимизирајте го профитот

Започнете да креирате правила уште денес

Добијте бесплатни трговски сигнали, градете стратегии и управувајте со вашите монети 30 дена бесплатно.

Поддржани размени

Binance Coinbase Kraken Okex Liquid Bitpanda