Тргувајте со Bitcoin Gold BTG на HitBTC

Надминете го пазарот, дневно тргување на HitBTC и тргувајте со BTG како професионален трговец. Не е потребно кодирање.

Coinrule Крипто табла
Избрана На
Работи со првите 10
безбедно Размени
гарантира
Безбедност и шифрирање
Повратните информации од корисниците се вклучени Coinrule Алатка за автоматско тргување
"Coinrule е напредна машина која им дозволува на трговците со криптовалути да градат алатки за тргување без да мора да кодираат ниту една линија код.
Означи

Стартувајте автоматизирани стратегии за тргување

Coinrule дизајнира најлесно и најпријатно за корисниците crypto trading bot. Со Coinrule можете да дизајнирате сопствен метод на тргување базиран на BTG и да дозволите да работи автоматски на различни крипто-размени како HitBTC. Тоа е Ако-Ова-Тогаш-Тоа за автоматско тргување што ви дозволува да фатите многу можности на пазарот.

Креирај Бот

Изведба на правилата за тестирање на историски податоци

ПОЧЕТНА ИЗНОС
ДОЛЖИНА НА ИНВЕСТИЦИЈАТА
$ 1750 . 00

Тестирајте ја вашата стратегија

Безбедно купувајте/продавајте на HitBTC

Coinrule ги исполнува барањата на различни видови инвеститори и трговци. Лесно анализирајте го и стартувајте го вашето автоматско тргување за неколку минути на HitBTC. Едноставно купувајте и продавајте, заштитете го вашето портфолио и надминете го пазарот без да изгубите ниту една можност.

Креирај Бот

Дизајнирајте своја сопствена трговска машина и купувајте и продавајте BTG

Дури и во интервали на ниска нестабилност на пазарот, некои алткоини сè уште можат да покажат еден вид нестабилност што може да понуди одлични можности. Купете ги монетите што се потопуваат и продавајте ги оние што се зголемуваат, можете да ги искористите овие промени со извршување на вашите нарачки користејќи автоматски систем за тргување. Ракувањето со вашиот крипто капитал никогаш не било толку едноставно!

Креирај Бот

Развијте правила засновани на сигурни индикатори

Дали некогаш сте се запрашале како да ја роботизирате вашата трговска стратегија, но немате искуство со кодирање? Coinrule се заснова на Ако-Ова-Тогаш-Така начин, ви претставуваме кориснички интерфејс и многу корелации кои ќе ви овозможат да го креирате вашиот прв план за тргување на HitBTC.

Активирајте роботи кога ќе се промени динамиката на пазарот Врз основа на најперспективните индикатори
Не е потребен код Едноставно како IFTTT
Управувајте со пазарите во движење Максимизирајте го профитот

Започнете да креирате трговски системи токму сега

Добијте бесплатни трговски сигнали, градете стратегии и управувајте со вашите монети 30 дена бесплатно.

Поддржани размени

Binance Coinbase Kraken Окекс Bitpanda