Тргувајте со IOST IOST на HitBTC

Направете го вашиот трговски систем и оставете го да работи за вас, на HitBTC и многу други.

Coinrule Крипто табла
Избрана На
Работи со првите 10
Размени за воено одделение
воено-одделение
Безбедност и шифрирање
Повратните информации од корисниците се вклучени Coinrule Алатка за автоматско тргување
"Coinrule е паметен асистент кој им помага на трговците со криптовалути да изградат машини за тргување без да мора да пишуваат ниту една линија код.
Мартон

Дизајнирајте исклучителен крипто бот

Coinrule го испорачува најдобриот и најпријателскиот автоматизиран робот за тргување. Со Coinrule можете да започнете сопствено правило засновано на IOST и да дозволите да работи автоматски на најдобрите крипто-размени како HitBTC. Тоа е Ако-Ова-Тогаш-Тоа за автоматизирани крипто-ботови што ви овозможува да ги искористите сите можности на пазарот.

Изградете правила

Изведба на правилата за тестирање на историски податоци

ПОЧЕТНА ИЗНОС
ДОЛЖИНА НА ИНВЕСТИЦИЈАТА
$ 1750 . 00

Тестирајте ја вашата нарачка

Безбедно купувајте/продавајте на HitBTC

Coinrule ги задоволува потребите на сите видови инвеститори и трговци. Лесно тестирајте и стартувајте го вашето автоматско тргување за неколку минути на HitBTC. Едноставно акумулирајте, заштитете го вашето портфолио и победи го пазарот без да испуштите ниту една можност.

Изградете правила

Развијте свој метод на тргување и купувајте и продавајте IOST

Дури и во денови на ниска нестабилност на пазарот, некои алткоини сè уште можат да бидат дел од степенот на нестабилност што може да овозможи привлечни можности. Купете ги монетите што се намалуваат и продавајте ги оние што растат, можете да ги искористите овие промени во цените со извршување на вашите нарачки користејќи правило за автоматско тргување. Работењето на вашиот крипто капитал никогаш не било толку едноставно!

Изградете правила

Моделни правила засновани на најпознатите индикатори

Дали некогаш сте се запрашале како да го автоматизирате вашиот нов трговски систем, но немате способности за кодирање? Coinrule се заснова на системот Ако-Ова-Тогаш-Тоа, нудиме апликација погодна за корисниците и многу анализи што ќе ви овозможат да ја изградите вашата прва стратегија на HitBTC.

Активирајте корелации кога пазарот се менува Врз основа на најперспективните индикатори
Не е потребен код Едноставно како IFTTT
Управувајте со промените на пазарот Максимизирајте го профитот

Започнете да креирате планови сега

Добијте бесплатни сигнали за тргување, поставете стратегии и управувајте со вашите монети 30 дена бесплатно.

Поддржани размени

Binance Coinbase Kraken Окекс Течни Bitpanda