Тргувајте Augur REP на Kraken

Надминете го пазарот на алткоини, дневно тргување на Kraken и тргувајте со REP како професионален трговец. Не е потребно кодирање.

Coinrule Крипто табла
Избрана На
Работи со првите 10
најдобрите Размени
воено-одделение
Безбедност и шифрирање
Повратните информации од корисниците се вклучени Coinrule Алатка за автоматско тргување
"Coinrule е паметен асистент кој им дозволува на трговците со криптовалути да градат алатки за тргување без да треба да пишуваат ниту една линија код.
Означи

Дизајнирајте моќно правило за автоматско тргување

Coinrule дизајнира најлесно и најпријатно за корисниците crypto trading bot. Со Coinrule можете да дизајнирате сопствен метод за тргување базиран на REP и да дозволите да работи автоматски на различни крипто-размени како Kraken. Тоа е Ако-Ова-Тогаш-Тоа за автоматско тргување што ви дозволува да искористите многу можности на пазарот.

Креирај Бот

Изведба на правилата за тестирање на историски податоци

ПОЧЕТНА ИЗНОС
ДОЛЖИНА НА ИНВЕСТИЦИЈАТА
$ 1750 . 00

Тестирајте ја вашата трговија

Безбедно купувајте/продавајте на Kraken

Coinrule ги задоволува потребите на различни видови инвеститори и трговци. Лесно тестирајте и стартувајте го вашето автоматско тргување за неколку минути на Kraken. Едноставно купувајте и продавајте, заштитете го вашето портфолио и надминете го пазарот без да изгубите ниту една можност.

Креирај Бот

Развијте сопствена трговска машина и купувајте и продавајте REP

Дури и во интервали на ниска нестабилност на пазарот, некои алткоини сè уште можат да покажат еден вид нестабилност што може да понуди одлични можности. Купете ги монетите што се потопуваат и продавајте ги оние што се зголемуваат, можете да ги искористите овие промени во цените со извршување на вашите нарачки користејќи автоматски план за тргување. Ракувањето со вашиот крипто капитал никогаш не било толку едноставно!

Креирај Бот

Модел правила засновани на мејнстрим индикатори

Дали некогаш сте се запрашале како да ја роботизирате вашата трговска стратегија, но немате искуство со кодирање? Coinrule се заснова на Ако-Ова-Тогаш-Таков начин, ви претставуваме интерфејс лесен за користење и многу корелации кои ќе ви овозможат да го креирате вашиот прв план за тргување на Kraken.

Активирајте роботи кога ќе се промени пазарот на крипто Врз основа на најперспективните индикатори
Не е потребен код Едноставно како IFTTT
Управувајте со пазарите во движење Максимизирајте го профитот

Започнете да креирате планови сега

Добијте бесплатни трговски сигнали, градете стратегии и управувајте со вашите монети 30 дена бесплатно.

Поддржани размени

Binance Coinbase Kraken Окекс Течни Bitpanda